Unitate laser LG PVR-502W 24 pini (cu mecanism)
Unitatea laser LG PVR-502W cu mecanism integrat este un ansamblu optic destinat înlocuirii sistemului de citire din playere CD/DVD compatibile. Produsul include capul optic montat pe mecanism, fiind conceput pentru a facilita înlocuirea ansamblului original atunci când apar probleme de citire a discurilor, întreruperi în redare sau imposibilitatea recunoaศterii mediilor optice.
Modelul PVR-502W este prevฤzut cu conector flexibil cu 24 pini ศi soclu de aproximativ 15 mm, fiind compatibil exclusiv cu echipamentele proiectate pentru aceastฤ variantฤ constructivฤ. Înainte de achiziศie este recomandatฤ verificarea modelului inscripศionat pe unitatea originalฤ ศi a tipului de conector, deoarece existฤ versiuni similare care nu sunt interschimbabile.
Capul optic utilizeazฤ un sistem cu laser dublฤ lungime de undฤ (CD/DVD) ศi un actuator de înaltฤ precizie, proiectat pentru o citire stabilฤ a discurilor CD ศi DVD.
Marcฤ: LG / Mitsumi (unitate laser PVR-502W utilizatฤ în echipamente LG)
Model: PVR-502W
Tip produs: unitate laser opticฤ cu mecanism
Destinaศie: înlocuire ansamblu optic pentru playere CD/DVD compatibile
Compatibilitate medii: CD ศi DVD
Tehnologie laser: laser cu douฤ lungimi de undฤ (CD/DVD)
Tip conector: cablu flexibil 24 pini
Lฤศime soclu/conector: aproximativ 15 mm
Mecanism: inclus în pachet
Metodฤ detecศie semnal tracking:
CD: sistem cu 3 fascicule (3-beam)
DVD: sistem cu 1 fascicul (1-beam)
Material: ansamblu mecanic ศi optic
Alimentare: prin echipamentul în care este montatฤ
Conศinut pachet: 1 × unitate laser PVR-502W cu mecanism integrat
Aceastฤ unitate laser este recomandatฤ pentru repararea playerelor compatibile echipate din fabricaศie cu modelul PVR-502W 24 pini, înlocuirea realizându-se numai dupฤ verificarea compatibilitฤศii mecanice ศi electrice cu ansamblul original.
Produs: Unitate laser LG PVR502W 24pini